Krótka historia pierwszego powojennego hotelu w Mrągowie

Czy wiecie, że pierwszy powojenny hotel w Mrągowie powstał w wyniku decyzji polskiego rządu o rozbudowie bazy turystycznej w kraju. Gdy na Mazurach budowali Szwedzi, w Gdańsku i Gdyni wykonawcami byli Anglicy, a na Warszawskiej Ochocie Jugosłowianie. Inwestorem budowy hotelu w Mrągowie była dyrekcja Novotelu w Olsztynie. Hotel oficjalnie został otwarty z początkiem 1981 roku.

Pierwotna koncepcja zakładała powstanie dwóch wielopiętrowych pawilonów o charakterze mieszkalno-usługowym oraz osiem domków typu bungalow. W hotelu znajdować się miała restauracja, kawiarnia, dyskoteka z barem, sala gimnastyczna, kryta pływalnia, salon fryzjerski i kosmetyczny oraz punkty handlowe.

Mimo wielu modernizacji i rozbudowy hotelu sama idea architektoniczna stworzenia nowoczesnego centrum rekreacyjnego wpisującego się w mazurski krajobraz nie wiele się zmieniła. Obecnie obiekt przechodzi intensywną modernizację, której wyznacznikiem są trendy XXI wieku. Warto podkreślić, że hotel od samego początku był jednym z nielicznych na Warmii i Mazurach, który należy do znanej w Polsce i na świecie sieci hotelarskiej.

Hotel Mercure Mrągowo Resort&Spa**** to obecnie obiekt oferujący duże przestrzenie konferencyjne mające nieograniczone możliwości aranżacyjne. Obiekt posiadający rozbudowaną strefę relaksu i wypoczynku. Położony jest nad jeziorem Czos w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i spacerowych Mrągowa obok Festiwalowego Amfiteatru, gdzie obywają się znane w Polsce i za granicą letnie festiwale: Festiwal Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej Mrągowo czy Mazurska Noc Kabaretowa organizowana przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA

Fot. Mercure Mrągowo Resort&Spa
Źródło: (woj) Hotel w Mrągowie rośnie jak na drożdżach – artykuł dostępny w Biblioteka Miejska w Mrągowie

facebook