Apel Burmistrza Mrągowa #ZmieńTerminNieOdwołuj

Burmistrz Mrągowa, dr hab. Stanisław Bułajewski apeluje: Turysto! Mrągowo na Ciebie poczeka! I tym samym zachęca turystów, mrągowian oraz mieszkańców Warmii i Mazur, aby włączyli się w ogólnopolską akcję #ZmieńTerminNieOdwołuj - WSPIERAJ TURYSTYKĘ!

Szanowni Państwo,
turyści, mieszkańcy Mrągowa, a także Warmii i Mazur,
pandemia koronawirusa to niezwykle trudny czas dla nas wszystkich. Negatywne skutki odczuwamy zarówno  wymiarze osobistym, jak i zawodowym. Koronawirus jest niezwykle groźny dla turystyki.
 
Jako Burmistrz Gminy Miasto Mrągowo, samorządu będącego członkiem Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna “Ziemia Mrągowska” zrzeszającego liczne podmioty branży turystycznej z powiatu mrągowskiego: hotele, atrakcje turystyczne, przewoźników, przewodników, biura podróży, restauracje oraz innych usługodawców branży turystycznej, mam świadomość jaki wpływ na gospodarkę i rozwój naszego miasta ma turystyka.
 
Zwracam się z gorącym apelem do turystów, a także mieszkańców Warmii i Mazur, w tym społeczności Mrągowa o przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji #ZmieńTerminNieOdwołuj - WSPIERAJ TURYSTYKĘ! Wszystkich, którzy dokonali rezerwacji ofert turystycznych, proszę aby ich nie anulowali, lecz zmieniali terminy pobytu w Mrągowie na inny, dogodny i bezpieczny dla wszystkich czas. Zachęcam również mieszkańców Warmii i Mazur, aby po zakończeniu pandemii koronawirusa zdecydowali się do rozwijania turystyki krajowej i częściej niż zwykle odwiedzali w celach turystycznych nasz region, zwłaszcza Mrągowo.
 
Nasze wspólne działania pozwolą złagodzić skutki kryzysu i utrzymać płynność finansową przedsiębiorców działających w branży turystycznej. Turystyka to z jednej strony emocje i wspomnienia zachowane w pamięci gości, z drugiej zaś sposób na życie gestorów. Dlatego jeszcze raz apeluję, aby włączyć się w ogólnopolską akcję! Turysto! Mrągowo na Ciebie poczeka!
 
Burmistrz Miasta Mrągowo
(-) dr hab. Stanisław Bułajewski
 
 
facebook