Mazury z góry

Drewniane elementy architektoniczne imitują pomosty znad mazurskich jezior. Wejścia i wyjścia do terminala przypominają mazurskie drewniane domy. Niegdyś wojskowe ukryte w środku mazurskiego lasu lotnisko. Teraz nowoczesny, międzynarodowy port lotniczy Olsztyn-Mazury w swojej architekturze nawiązujący do tradycji Warmii i Mazur.

 Nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym jak i czarterowym. Lotnisko przygotowane jest na przyjęcie nawet takich samolotów jak Boeing 737 i Airbus320. Ponadto system nawigacyjny ILS/DME umożliwia lądowania w warunkach ograniczonej widoczności. Lotnisko jest przyjazne również ruchowi General Avation, tj. użytkownikom prywatnych samolotów.

Terminal pasażerski o łącznej powierzchni 6 800 m2 jest w pełni klimatyzowany i przeznaczony do obsługi ruchu pasażerskiego na kierunkach krajowych, międzynarodowych oraz czarterach. Posiada strefy restauracyjne i wypoczynkowe wystrojem nawiązujące do regionalnej stylistyki. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w miejscowości Szymany w odległości 10 km od Szczytna oraz 58 km na południe od stolicy województwa Olsztyna.

 

 

 

Źródło: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Opracowanie: CBM

facebook