Hotel *** Solar Palace SPA Wellness ma 30 lat!

Hotel *** Solar Palace SPA & Wellness działa na rynku hotelarskim Warmii i Mazur już trzydzieści lat. Jest to jeden z najstarszych obiektów noclegowych w Mrągowie.  Obiekt powstał w 1989 roku i początkowo funkcjonował jako pensjonat. Obecnie jest to jedyny trzygwiazdkowy hotel butikowy w mieście. 

Hotel *** Solar Palace SPA & Wellness powstał w 1989 roku przy ul. Jaszczurcza Góra 24. Początkowo obiekt dysponował tylko czterema pokojami. Powstanie obiektu związane było z budową amfiteatru nad jeziorem Czos w Mrągowie.

- Kiedy ponad 30 lat temu zaczęto budowę na Jaszczurczej Górze, nikt nawet nie przypuszczał, że może ono przybrać obecny kształt. Myślę, że my sami nie byliśmy świadomi, że zaczynamy budowę zupełnie nowej jakości w hotelarstwie. Pensjonaty w Mrągowie-wśród nich Solar Palace-były pierwszymi na terenie Warmii i Mazur w pełni wyposażonymi obiektami infrastruktury turystycznej, które pod koniec lat 80-tych odkrył bardziej świadomy oczekiwań estetycznych turysta. Tuż po otwarciu pierwszych pokoi zaczęli do nas przyjeżdżać goście z całej Europy i ze Świata. – mówią Państwo Najmołowie, właściciele Hotelu *** Solar Palace SPA & Wellness.

fot. Archiwum Hotelu Solar Palace  SPA & Wellness

 

W latach 80.XX wieku najlepszą i często jedyną reklamą obiektu noclegowego były opinie gości. Solar Palace ze względu na swoje położenie zyskał uznanie zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów. Nie tylko bliskość do amfiteatru sprawiła, że Hotel Solar Palace  SPA & Wellness jest jednym z ulubionych i kultowych miejsc, w którym do dziś przebywają gwiazdy festiwali organizowanych w Mrągowie. To hotel inspirowany marzeniami.

- Już na początku lat 90-tych zdawaliśmy sobie sprawę, że czasy hotelarskiej hossy i monopolu na rynku kiedyś miną, że goście będą wymagali od hoteli nie tylko łóżek i zaspanego portiera z gazetą w ręku… Wiedzieliśmy, że wkrótce zacznie się niejako hotelarski wyścig zbrojeń. Turyści zaczną poszukiwać miejsc wyjątkowych, oferujących wrażenia estetyczne i emocjonalne. Takich, do których będą chętnie wracać, które budzą pozytywne skojarzenia, umożliwiają doskonały komfort dla ciała i ducha.- dodają właściciele Hotelu.

fot. Archiwum Hotelu Solar Palace  SPA & Wellness

 

Obecnie Solar Palace SPA & Wellness jest jednym w Mrągowie i jednym z niewielu na Warmii i Mazurach hotelem butikowym, który wyróżnia kameralność, architektura, oryginalny styl wnętrz i  dobra lokalizacja. Obiekt dysponuje również najnowocześniejsza strefą Spa & Wellness w mieście nad Czosem.

-Od początku budowaliśmy obiekt, który będzie wyróżniał się na tle bliskich i dalszych sąsiadów. Pałacowy kształt hotelu, wieżyczki, romantyczny ogród, ciekawe wnętrza, kolumny, stiuki, sztukaterie, pieczołowitość w doborze dekoracji i każdego szczegółu wyposażenia sprawiły, ze obiekt jest bardzo spójny pod względem architektury i stylu. Klimat miejsca tworzą nie tylko stylowe meble, ciepłe wnętrza czy bogate zdobienia, w naszym hotelu tworzą go przede wszystkim ludzie. To właśnie nasz personel sprawia, że goście wyczuwają niepowtarzalną atmosferę tego hotelu.

  fot. Archiwum Hotelu Solar Palace  SPA & Wellness

 

Hotel *** Solar Palace SPA & Wellness ma ugruntowaną pozycję na warmińsko-mazurskim rynku hotelarskim. To nowoczesny obiekt dedykowany osobom przyjeżdżającym na urlop lub w sprawach służbowych. Mimo to właściciele nie spoczywają na laurach i wciąż inwestują zarówno w budynek, jak i kadrę. W swoich planach mają jeszcze budowę przeszklonego apartamentu „4 Strony Świata” na dachu hotelu, sali zabaw dla dzieci oraz kolejnej sali konferencyjnej na 200 osób. Ponadto do końca tego roku hotel uzyska kategoryzację czterech gwiazdek.

fot. Archiwum Hotelu Solar Palace  SPA & Welness

 

Obecnie Hotel *** Solar Palace SPA & Wellness prezentuje się tak!

Oprac. Ewelina Krzywosz

facebook