Ognisty Ptak w Grupie Anders

Grupa Anders powiększyła się o kolejny hotel ma Mazurach – Ognisty Ptak w Ogonkach między Węgorzewem a Giżyckiem. Właściciel sieci Andrzej Dowgiałło kupił działający obiekt na jeziorem Święcajty z własnym portem jachtowym, tawerną, SPA, basenem i przestrzenią konferencyjną. To czwarty hotel w tej sieci po Krasickim, Zamku Ryn i Andersie.

"Ognisty Ptak" to nazwa najsłynniejszego bojera z czasów przedwojennych, który ustanowił rekordową prędkość ślizgu. Właśnie nad jeziorem Święcajty odbywały się słynne w Europie  mistrzostwa w ślizgach lodowych. Tradycja żeglarstwa lodowego przetrwała w tym miejscu, o czym można przekonać się, odwiedzając hotel Ognisty Ptak zimą. Gdy jezioro zamienia się w taflę lodu, „wypływają” na nie, jak dawniej bojery.

Ognisty Ptak jako jeden z pierwszych hoteli na Mazurach od początku nawiązywał swoim stylem i wystrojem wnętrz do kultury żeglarskiej, co widoczne jest też w konstrukcji budynku w formie bryły statku. Żeglarska tradycja odbiła swoje piętno również na ofercie związanej z aktywnym wypoczynkiem na wodzie i lądzie.

3-gwiazdkowy hotel oferuje 10 pokoi, 16 bungalowów oraz bogate zaplecze rekreacyjne (kryty basen, brodzik, jacuzzi, sauna),  prywatną plażę, strzeżone kąpielisko, sprzęt turystyczny i wodny (Święcajty należą do Szlaku Wielkich Jezior). W hotelu znajduje się również instytut SPA, część konferencyjna, restauracja i tawerna.

Autor tekstu: pws
Źródło: www.e-hotelarz.pl

facebook