Kurczak Sielski na konkursowym talerzu LArt de la cuisine Martell 2019

Kurczak Sielski z chowu bez antybiotyków, rośnie wolniej niż zwykły kurczak - to temat i zadanie konkursowe tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce L'Art de la cuisine Martell 2019. Po raz siedemnasty Wyborowa Pernod Ricard wraz z marką Martell i Grupa Anders zaprasza młodych adeptów sztuki kulinarnej oraz koneserów wyśmienitej. Smakowite wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 marca w Hotel Zamek Ryn.

Usytuowany w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich XIV-wieczny zamek krzyżacki w Rynie to miejsce urokliwe i pełne legendarnego ducha, także kulinarnego. Dawna siedziba Komtura, w której rycerze zakonni jadali zwierzynę i ryby z okolicznych jezior i lasów, dziś również słynie z rozmaitości smaków jakie oferuje bogactwo naturalne Warmii i Mazur. Dlatego też jest idealnym miejscem na przeprowadzenie zmagań kulinarnych 16 drużyn reprezentujących najlepsze restauracje w Polsce i… przyznanie pucharu Martell najzdolniejszym kucharzom młodego pokolenia.

L'Art de la cuisine Martell to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w kraju, również z najdłuższą tradycją. Zwycięzcy kolejnych edycji są dzisiaj cenionymi szefami kuchni i restauratorami.  W konkursie bierze udział 16 ekip kucharskich – młodych adeptów sztuki kulinarnej, z najlepszych restauracji w Polsce. Zgodnie z regulaminem zawodnicy wystąpią w czterech turach na specjalnych stanowiskach konkursowych. Ekipy są dwuosobowe, każda z nich musi przygotować danie główne (12 talerzy), które skomponuje z koniakiem Martell. Na wyserwowanie swoich dań uczestnicy będą mieć tylko jedną godzinę. Na wzór poprzednich lat, prace oceniać będą trzy składy jurorskie: techniczne, degustacyjne i koneserów. W dwóch pierwszych zasiadają znakomici szefowie kuchni, trzecie z nich tworzą przedstawiciele organizatora, sponsorów strategicznych, gwiazdy telewizji i media.

Źródło: https://www.zamekryn.pl/martell

facebook