Integracja na XIX-wiecznym żaglowcu

Czy wiecie, że na Mazurach nazywanych Krainą Tysiąca Jezior akwenów wodnych jest niemalże trzy razy więcej!? Region to gratka dla miłośników żeglarstwa.

To właśnie na Mazurach znajduje się największe w kraju jezioro – Śniardwy. Bezkres tzw. Mazurskiego Morza można zobaczyć wybierając się w rejs Statkiem Chopin. Największy polski śródlądowy żaglowiec to połączenie tradycji żeglarskich i komfortu XXI wieku.

Statek Chopin zbudowała Wioska Żeglarska – Krzysztof Kosiński. Żaglowiec realizowany był na zamówienie Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. Autorem projektu statku jest Krzysztof Maćkowiak z Gdańska. Kadłub Chopina został wykonany w Płocku. Jest to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX – wiecznego brygu. Wszystkie elementy wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Żaglowiec po raz pierwszy zaprezentowano 23 września 1999 roku na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie. Od 2006 roku Statek Chopin ma dwie przystanie w Miasto Mikołajki i stanowi jedną z największych atrakcji Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Statek Chopin pływa po Południowych Mazurach w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy. Statek Chopin to idealne miejsce do zorganizowania wszelkich spotkań biznesowych czy integracyjnych na Mazurskim Morzu.

Fot. Statek Chopin

 

facebook