Hotel Panoramic-Oscar ma trzy gwiazdki

Mrągowo ma nowy hotel. Panoramic-Oscar pomyślnie przeszedł procedurę kategoryzacji i od tej pory jest trzygwiazdkowym hotelem. To siódmy hotel w mieście.

Panoramic-Oscar powstał w 1989 roku. W podobnym czasie jak większość obiektów noclegowych zlokalizowanych w Mrągowie przy ul. Jaszczurcza Góra, tuż obok amfiteatru i z malowniczym widokiem na jezioro Czos. Panaramic-Oscar początkowo dysponował jedynie 6 pokojami. Obecnie ma, aż 85 jednostek mieszkalnych i zatrudnia około 30 osób.

Od połowy września br. Panaramic-Oscar ma status trzygwiazdkowego hotelu*. Właściciele obiektu nie spoczywają na laurach. Po uzyskaniu statusu hotelu oraz uzyskaniu standardu jakości trzech gwiazdek teraz stawiają odnawialne źródła energii. W niedalekiej przyszłości na dachu obiektu mają zostać zainstalowane panele fotowoltaiczne.

* Warto wiedzieć, że jest to nazwa chroniona prawem, którą mogą używać jedynie obiekty spełniające ustawowe wymogi - Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych [Dz.U. 1997 nr 133 poz. 884]. Regulacje zostały wprowadzone przez ustawodawcę, aby chronić interesy klientów obiektów noclegowych. Co więcej, obiekty hotelarskie w Polsce podlegają kategoryzacji, czyli systemowi rozróżnienia jakości świadczonych w nich usług. Hotele mogą uzyskać od jednej do pięciu gwiazdek. Im ich więcej, tym wyższa jakość usług. Szczegółowe minimalne wymagania jakościowe, dotyczące przyporządkowania hoteli do poszczególnych kategorii, zawarte są w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004r. z w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie [Dz.U. 2004 nr 188 poz. 1945]. Promesę zaszeregowania przyznaje Marszałek województwa, po spełnieniu określonych wymogów. Jest ona wydawana na wniosek przedsiębiorcy i ma formę decyzji administracyjnej. Promesa przyznawana jest nie dłużej niż na dwa lata.
 

facebook