Mazury to region nieodkryty przez przemysł spotkań

Mazury są białą plamą na mapie obrazującej liczbę spotkań biznesowych w Polsce. Według raportu Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej w naszym regionie w 2014 roku odbyły się tylko dwa wydarzenia tego typu.

Spośród 18820 spotkań i wydarzeń biznesowych w Polsce tylko dwa odbyły się w woj. warmińsko-mazurskim. Tak wynika z raportu "Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry 2015". Nie oznacza to jednak, że na Mazurach nie odbywają się konferencje, szkolenia czy wyjazdy integracyjne. Nie ma po prostu profesjonalnego podmiotu zajmującego się turystyką biznesową w tej części kraju. Convention Bureau Masuria ma to zmienić.

Mazury posiadają liczne obiekty noclegowe, w tym 3-5 gwiazdkowe hotele. Mimo to, w raporcie Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej na Warmii i Mazurach odnotowano jedynie dwa wydarzenia zaliczane do przemysłu spotkań. Nowopowstałe Convention Bureau Masuria to biuro turystyki biznesowej, które ma być miejscem pierwszego kontaktu dla wszystkich poszukujących informacji na temat potencjału konferencyjnego Mazur oraz planujących zorganizować biznesowe spotkanie lub wydarzenie korporacyjne w regionie.

Priorytetowym celem Convention Bureau Masuria jest integracja branży oraz wspieranie rozwoju turystyki biznesowej poprzez budowanie wizerunku regionu jako miejsca atrakcyjnego dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń.

Źródło: http://www.aktualnosciturystyczne.pl/pot/raport-poland-convention-bureau-pot

 

Pobierz raport "Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry 2015"

 

Projekt "Convention Bureau Masuria" dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

facebook