W Giżycku będą rozmawiać o bezpieczeństwie zdrowotnym

Data dodania: 2015.03.11 10:18

O bezpieczeństwie żywności i w żywności będą rozmawiać uczestnicy II Międzynarodowej Konferencji Naukowej dotyczącej bezpieczeństwa zdrowotnego w ujęciu interdcycyplianrnym, która odbędzie się w ostatnich dniach marca w Giżycku. Organizatorem naukowego spotkania jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa


ST. BRUNO HOTEL****, GIŻYCKO

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie… ” ,
Że bezpieczeństwo zdrowotne to zagadnienie co się zowie,
Póki na zaproszenie na konferencję nie odpowie

 

Bezpieczeństwo zdrowotne może być definiowane przez pryzmat zagrożeń zdrowotnych, ale też wyzwań i szans, jakie dają nowoczesne procedury diagnostyczne, działalność profilaktyczna,  lecznicza, edukacyjna. W kontekście szerokich i wieloczynnikowo uwarunkowanych przemian współczesnego świata, bezpieczeństwo zdrowotne staje się nie tyle wyzwaniem, co wymogiem dla wielosektorowych działań praktycznych i pogłębionej analizy teoretycznej. 

Odpowiadając na potrzebę refleksji nad wyzwaniami i zagrożeniami zdrowia, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu kontynuuje cykl konferencji zatytułowany „BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE – UJĘCIE INTERDYSCYPLINARNE”. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie: „Bezpieczeństwo żywności i w żywieniu – szanse i zagrożenia”. Konferencja naukowa odbędzie się w dniach 25-27 marca 2015 roku w ST. BRUNO HOTEL**** w Giżycku, nad trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – Jeziorem Niegocin. Nieopodal znajdują się również jeziora – Tajty i Kisajno.

Podejmując zagadnienie bezpieczeństwa zdrowotnego, mamy nadzieję na rzeczową wymianę myśli i doświadczeń, zarówno ze strony teoretyków, osób działających w obszarze ochrony zdrowia, profilaktyki, edukacji, jak również decydentów, którzy na różnych poziomach wpływają na kształt polityki zdrowotnej. Warto podkreślić, że rozumienie zdrowia zgodnie z paradygmatem holistycznym otwiera  szerokie pole do dyskusji dla przedstawicieli licznych profesji oraz studentów wielu kierunków – według  założeń organizatorów konferencja powinna stać się bowiem przestrzenią do spotkania wszystkich, którzy dostrzegają znaczenie rozważań na temat bezpieczeństwa zdrowotnego, jako zagadnienia niezwykle istotnego, a wciąż słabo reprezentowanego zarówno w świadomości społecznej, jak i literaturze fachowej. 

ZAKRES TEMATYCZNY KONFERENCJI:

1.     Bezpieczeństwo żywności i żywienia – aspekty prawne

§ podstawy prawa krajowego i międzynarodowego w zakresie bezpieczeństwa żywności i żywienia

§ stan prawny a praktyka – szczegółowe procedury w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego

§ nieuczciwe praktyki w handlu żywnością

2.     Bezpieczeństwo żywności i żywienia – aktualne problemy i wyzwania przyszłości

§ żywność genetycznie modyfikowana

§ produkcja żywności a ochrona środowiska i rozwój obszarów wiejskich

§ wybory konsumenckie i postawy żywieniowe

§ zaburzenia i choroby związane z żywieniem

§ zmiany klimatyczne a bezpieczeństwo żywnościowe

§ edukacja dla bezpieczeństwa żywności i żywienia – aspekty metodologicze i praktyka

§ wpływ polityki i ekonomii na produkcję i bezpieczeństwo żywności

§ wpływ mediów na bezpieczeństwo żywności i postawy konsumenckie

3.     Podmioty wykonujące działalność produkcyjną oraz nadzorczą w obszarze żywieniowym

§ systemy wspierające zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywienia

§ kontrola żywności importowanej

§ instytucje państwowe i prywatne oraz firmy certyfikujące a bezpieczeństwo żywnościowe

§ znakowanie i etykietowanie produktów żywnościowych

§ producenci żywności – metody, techniki, nowoczesne technologie i narzędzia w produkcji żywności

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest terminowe przesłanie karty zgłoszeniowej (http://zdrowie.wsb.net.pl/uczestnictwo.html) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:  zdrowie@wsb.net.pl lub na za pomocą poczty tradycyjnej na adres Uczelni, a także uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości 350 zł. Opłata konferencyjna obejmuje: materiały konferencyjne, możliwość opublikowania artykułu w recenzowanej monografii naukowej, uczestnictwo w uroczystym bankiecie przewidzianym wieczorem 25 marca 2015 roku oraz integracyjną kolację przy ognisku 26 marca 2015 roku.

Serdecznie zapraszamy na organizowane wydarzenie naukowe o jakże ważnej tematyce, jaką jest bezpieczeństwo zdrowotne. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 marca 2015 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji: www.zdrowie.wsb.net.pl.

Program konferencji

 

 

facebook