Elbląg światową stolicą tańca

Tancerze niemalże z całego świata będą rywalizować na elbląskim parkiecie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, który odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 roku w Elblągu.

fot. Krzysztof Hudaszek

Baltic Cup jest obecnie nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie. To tutaj przyjeżdżają najlepsi tancerze stanowiący światową czołówkę, którzy przez trzy dni rywalizują o Puchar Bałtyku w wielu kategoriach wiekowych i w stylach: standardowym i latynoamerykańskim.

Każdego roku na parkiecie konkuruje ze sobą około 500 tancerzy z ponad 20 krajów świata. Prestiż imprezy podnoszą również sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. Podczas zawodów rozgrywane są także dwa rankingowe turnieje Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF).

Poza zmaganiami tanecznymi podczas festiwalu odbywają się warsztaty taneczne i seminaria, prowadzone przez wybitnych specjalistów. Organizowane są również wystawy fotograficzne i targi taneczne, dzięki którym zapoznać można się z najnowszymi trendami panującymi w branży tanecznej. Każdorazowo imprezę obejmują patronem przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Gwiazdami sobotniej gali będą czterokrotni mistrzowie świata, złoci medaliści The World Games we Wrocławiu - para Rock'n'Rolla akrobatycznego Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło. Są to czterokrotni Mistrzowie Świata w Rock'n’Rollu Akrobatycznym, Mistrzowie Europy oraz wielokrotni Mistrzowie Polski.

Współorganizatorami MFT „Baltic Cup” są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 roku w Elblągu. Honorowy patronat nad Międzynarodowym Festiwalem Tańca Baltic Cup objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: www.warmia.mazury.pl/sport-i-zdrowie/aktualnosci/1381-elblag-swiatowa-stolica-tanca

 

facebook